Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, oto galerici esnafıyla bir araya geldi.

2008 yılından bu tarafa oto galericilerin ticari alanlarıyla ilgili yaşanan sıkıntılar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte zirve yaptı.

Güncellenen mevzuat gereğince ruhsat ve yetki belgesi sıkıntısı yaşayan oto galericiler, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’ndan geçtiğimiz haftalarda destek istemişti. Kangren haline dönüşen oto galerici esnafının yer sorununu çözmek isteyen Başkan Vidinlioğlu, ikinci araç satışı yapan esnaflarla biraraya geldi.

Yönetmeliğin oto galerici esnafını yakından ilgilendirdiğini belirten Başkan Vidinlioğlu, iyi niyet çerçevesinde gerekli adımların hızla atılabileceği vurgusu yaptı.

Oto galerici esnafı için uygun bir yer tespit edileceğini belirten Başkan Vidinlioğlu, “Tüm oto galerici esnafını temsil edecek bir birliktelik sağlanacak. Belediye olarak biz bu işe öncülük edeceğiz. Ben konuya iyi niyetle yaklaşıyorum. Herkes de aynı iyi niyetle yaklaşmalı. Bu iş iyi niyet çerçevesinde çözülür. Bizler kanun çerçevesinde üzerimize düşeni yapacağız. Yıllardan bu tarafa gelen bir sorunu çözmek için biraraya geldik. Kanuna göre apartman altlarında ve belirlenen alanlara sahip olamayan iş yerlerinde sıkıntı ruhsat sıkıntısı var. Gönlümden geçen Kastamonu’nun önümüzdeki yıllarında bir daha böyle bir sorunun yaşanmaması. Şehrimizin geleceği için en uygun adımları atmayı istiyorum. En kısa sürede gereken çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

OTO GALERİCİ ESNAFINDAN TEŞEKKÜR

Oto galerici esnafı adına söz alan Necati Atak, “Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizler için çok iyi niyetle konuya yaklaşıyor. Bu sıkıntı Belediyemizden başka bir yerde çözülemez. Birlik içerisinde gerekenlerin yapılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, oto galericilerin her kesimini temsil edecek bir oluşumun gerçekleşmesi adına çalışmaların başlaması gerektiğini ifade ederek, belediyenin hızla gereken çalışmayı başlatması talimatını verdi.

.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.