Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulunda ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

Tosya MYO yerleşkesinde düzenlenen kermes ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, Kermesi ihtiyaç sahibi öğrenciler adına düzenlediklerini söyledi.

Kermeste hem yiyecek, hemde giyecek kısmının olduğunu belirten Kaymakcı, şunları kaydetti :

“Buradan toplanan gelir, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacak. Güzel bir uygulama oldu gerçekten. Katılım da gayet güzel ve yoğun. Öğrencilerin katılımı bizim için son derece önemli. Buna katılım sağlamanın ve el uzatmanın ahilik geleneği olduğunu düşünüyorum. Bu husustan baktığımızda gerçekten güzel bir uygulama oldu. İnşallah bunların sayılarını artırmak istiyoruz. Gelecek sene düzenlemeyi planladığımız bir sonraki kermesi, daha büyük bir organizasyon ile gerçekleştirerek daha fazla insana ulaşmayı amaçlıyoruz. İnşallah hayırlısı olur.”

Tosya MYO Evde Hasta Bakımı Bölümü 1.öğretim ve 2.öğretim öğrencileri tarafından öğlene kadar ve öğleden sonra olmak üzere iki bölüm halinde organize edilen kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

El emeği göz nuru ürünlerin yanı sıra yiyecek ve içecek çeşitlerinin de yer aldığı kermes bir gün süreyle açık kalacak.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı protokol üyeleri ve partililer, gün içerisinde kermesi ziyaret ederek alış veriş yaptı.

HABER : BETÜL ULUSOYLAR

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.