Kastamonu Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Derneği tarafından merkez ve ilçelerindeki arı yetiştiricilerine besleme şekeri dağıtıldı.


Tosya’da bulunan il başkanlığında şeker dağıtım programı düzenlendi.


Tosya Kaymakamı A. Ferhat Özen, programda yaptığı konuşmada,” Arıcılık ve bal üretimi çok önemli, özellikle doğal yollardan. Arıcılarımız, toplumun bal tüketiminde önemli bir görevi yerine getiriyor, doğal ve sağlıklı beslenme açısından. Bizde ilçemizdeki arıcılara başarılar diliyoruz. Derneğimize de, üreticilerimize şekeri piyasaya göre çok daha uygun şartlarda verdiği için teşekkür ediyoruz.” dedi.


Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil de, yaptığı konuşmada, her zaman üreticilerin yanlarında olduklarını ve ellerinden gelen desteği verdiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.


İl Başkanı Ahmet Tarık Tekçe ise, bağlı bulundukları Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) tarafından bu organizasyonun Türkiye genelinde gerçekleştirildiğini hatırlatarak, Kastamonu ve ilçelerindeki dernek üyelerine 50 kilogramlık torbalar halinde bin 298 çuval besleme şekeri dağıtıldığını kaydetti.


Yapılan duanın ardından, arıların kış beslemesinde kullanılmak üzere şeker pancarı şekeri dağıtımı gerçekleştirildi.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.