Tosya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çaykapı köyü mevkisinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Tosya Kaymakamı A. Ferhat Özen, etkinlikte yaptığı konuşmada, Orman Genel Müdürlüğü önderliğinde her sene ağaçlandırma çalışmaları yapıldığını hatırlattı.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil de çevre bilincinin kazandırılacağı ve sağlıklı bir toplumun yetişmesi için faydalı olacağına inandığı etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Tosya Orman İşletme Müdürü Erol Çınkır ise etkinlik hakkında bilgiler vererek, binlerce  fidanın toprakla buluşturulduğunu kaydetti.

Tosya Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı’nın yaptığı duanın ardından fidanlar toprakla buluşturuldu ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Etkinliğe, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Zekeriya Özmen, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.