Çakır, ilçe ziyaretinde ilk olarak, Tosya’ya yeni atanan Kaymakam  A. Ferhat Özen’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Daha sonra inşaatı  devam eden yeni hükümet konağı binasında incelemelerde bulunan Çakır, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Özen’in, Tosya’yı seven, Tosya’nın ilerlemesi ve kalkınması noktasında emek sarf eden herkesle el birliği içerisinde, kendilerinin de desteğiyle, Tosya’ya  güzel hizmetlerde bulunacaklarına yürekten inandığını söyledi.

Kastamonu’nun ilçelerinde yaşanan sel afeti nedeniyle  tüm ekipleri  o bölgeye yönlendirdiklerini hatırlatan Çakır, şunlara değindi, “

“ Yaklaşık iki haftadır, nispeten oradaki rahatlamayla beraber normal işlerimize döndük. Şuan burada da hem devam eden işlerimizin son hali, hemde bundan sonraki yapacağımız işlemlerle alakalı kısa bir değerlendirmede bulunduk. Bildiğiniz gibi Tosya bizim sadece sanayi anlamında değil, turizm anlamında da hızla ilerleyen ve kendini daha çok söz ettiren beldemiz. Bizde valilik olarak bu tür yerlerimizin, özellikle altyapılarının iyileştirmesi noktasında da yoğun bir çaba içerisindeyiz. Dün itibariyle Dipsiz Göl yolunun özellikle yaklaşık 4-4.5 kilometrelik bozuk hatlarını asfalt yaparak, oradaki tesise yakışır bir hale getirdik ve vatandaşlarımızın hizmetine de sunmuş olduk. İnşallah benzer şekildeki turizm anlamındaki haraketli yerlere de aynı desteği sunacağız. Hükümet konağında da incelemelerde bulunduk, inşallah yapımı son aşamaya geldi. Amacımız, en geç aralık ayının ortasında bu binaya taşınarak inşallah Tosyalı hemşehrilerimize çok daha iyi şartlarda  hizmet sunmak. “

Ziyarette, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman,  Tosya İlçe Jandarma Komutanı  Jandarma Teğmen Zekeriya Özmen, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor, MHP Tosya İlçe Başkanı Mustafa Dündar Özurgancı, protokol üyeleri ve partililer  de yer aldı.

.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.